TCDD Müşteri Temsilcisi Telefon Numarası

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları yani TCDD, Ankara merkezli olarak 1927 yılında kurulmuştur. Türkiye Cumhuriyeti’nin demiryolu taşımacılığını yöneten, kontrol eden ve düzenleyen tek resmi kuruluştur. TCDD genel müdürlüğünü İsa Apaydın yapmaktadır. TCDD yani Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları, Ulaştırma ve Denizcilik Bakanlığı’na bağlı bir resmi kurumdur. Toplamda 35.593’den fazla aktif personeli bulunmaktadır.

Demiryolu ile ulaşım diğer ulaşım araçları ile karşılaştırıldığında daha ucuz olduğu için birçok kişi TCDD ile yolculuk yapmayı tercih etmektedir.

TCDD, 8 farklı bölgeye ayrılmıştır. Bu bölgelere müdürlükler atanmıştır. Bu bölge müdürlükleri şu şekilde sıralanmaktadır; TCDD 1. Bölge Müdürlüğü – Haydarpaşa, İstanbul TCDD 2. Bölge Müdürlüğü – Behiçbey, Ankara TCDD 3. Bölge Müdürlüğü – İzmir TCDD 4. Bölge Müdürlüğü – Sivas TCDD 5. Bölge Müdürlüğü – Malatya TCDD 6. Bölge Müdürlüğü – Adana TCDD 7. Bölge Müdürlüğü – Afyon TCDD YHT Bölge Müdürlüğü – Ankara.

TCDD’nin yolcu taşımacılığı olarak hizmet verdiği hat ve trenler şu şekildedir; Yüksek Hızlı Tren; Ankara-İstanbul YHT, Ankara-Konya YHT İstanbul-Konya YHT, Mavi trenler, Çukurova Mavi Treni, İç Anadolu Mavi Treni, İzmir Mavi Treni, 4 Eylül Mavi Treni. Ekspres trenler: 6 Eylül Ekspresi, 9 Eylül Ekspresi, Anadolu Ekspresi, Ankara Ekspresi, Başkent Ekspresi, Boğaziçi Ekspresi, Cumhuriyet Ekspresi, Doğu Ekspresi, Dostluk Ekspresi, Ege Ekspresi, Erzurum Ekspresi, Eskişehir Ekspresi, Fatih Ekspresi, Fırat Ekspresi, Güney Ekspresi, Göller
Ekspresi, Karaelmas Ekspresi, Karesi Ekspresi, Meram Ekspresi, Pamukkale Ekspresi, Sakarya Ekspresi, Toros Ekspresi, Van Gölü Ekspresi.

TCDD ile yolculuk öncesinde veya yolculuk esnasında bir takım problemler ortaya çıkabilmektedir. Bu sorunların çözümü için TCDD çağrı merkezi kurulmuştur.

TCDD Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
444 8 233

TCDD nin 444 lü bir müşteri hizmetleri telefon numarası bulunmaktadır. Bu numarayı arayarak TCDD müşteri temsilcisine direk bağlanma işlemini gerçekleştirebilir; tren saatleri hakkında bilgi alabilir, fiyat bilgisi alabilir, bilet bilgileriniz ile ilgili detayları öğrenebilir, yaşadığınız tüm problemleri TCDD çağrı merkezi temsilcisine bildirebilirsiniz. Ayrıca istek, soru, öneri, görüş ve şikayetlerinizi yine bu hat üzerinden bildirebilirsiniz.

Değerlendirme
Tarih: 
Açıklama: 
TCDD çağrı merkezi direkt bağlanma telefon numarasına ve müşteri hizmetlerinin irtibat bilgilerine ulaşabilirsiniz.
Puan:
51star1star1star1star1star

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir