ÖSYM Çağrı Merkezi Telefon Numarası

ÖSYM yani uzun ismi ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi 1974 yılında Ankara merkezli olarak devlet tarafından kurulmuştur. Kuruluş amacı ise kamu kurumlarına ve yüksek öğretim kurumlarına yerleşmek isteyen adaylar içerisinden adaletli ve doğru bir şekilde sınav yoluyla eleme yapması ve en başarılı olan adayların bu programlara yerleşmesini sağlamaktır. Halen merkezi Ankara’da bulunmaktadır.

ÖSYM ilk kurulduğu 1974 tarihinde üniversiteler arası kurula bağlı bir kurum iken 1981 yılında yürürlüğe giren bir yasa ile 1981 yılı itibariyle YÖK (Yükseköğretim Kurumu)’e bağlanmıştır. 1981 yılına kadar bu isimle devam etmiştir. Daha sonra YÖK’e bağlanması ile şu an ki isim verilmiştir. ÖSYM ülkemizde birçok sınavın düzenlenmesinden sorumludur.

Gelişmiş ülkelerdeki benzer kurumlara baktığımız zaman ülkemizdeki bu kurumun gelişmiş ülkeler teknolojisinde ve kalitesinde çalıştığını görmekteyiz. Ancak içerisinde insan olan her işte hata olabileceği gibi ÖSYM kurumu da hatalar yapabilmektedir. Bunu son olarak TUS (Tıpta Uzmanlık Sınavı)’da görüyoruz. Bazı adayların video kayıtlarıyla kanıtladığı şekilde kitapçık okuyucularında hata yapılmıştır.

Ülkemizde milyonlarca kişiyi ilgilendiren ÖSYM kurumunun bir çağrı merkezi telefon numarası bulunmaktadır.

ÖSYM Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
444 67 96

ÖSYM nin 444 lü bir çağrı merkezi telefon numarası bulunmaktadır. Bu numarayı arayarak girmiş olduğunuz sınav hakkında yaşamış olduğunu problemleri sorabilir, sınav öncesinde yaşamış olduğunuz sorunları bildirebilir; sınav sonucunuza itiraz işlemlerinizi bu çağrı merkezi hattı üzerinden kolayca iletebilirsiniz.

Değerlendirme
Tarih: 
Açıklama: 
ÖSYM çağrı merkezi direkt bağlanma telefon numarasına ve müşteri hizmetlerinin irtibat bilgilerine ulaşabilirsiniz.
Puan:
51star1star1star1star1star

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir