İŞKUR Çağrı Merkezi Telefon Numarası

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü yani İŞKUR, Ankara merkezli olarak 5 Temmuz 2003 yılında devlet tarafından kurulmuş bir kurumdur. Ülkemizdeki işsizlik sorununun çözülebilmesi, iş bulma ve istihdam oranının artması ve işsizlik maaşı gibi konuları amaç edinerek kurulmuştur. İŞKUR, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı bir özerk kuruluştur.

Ülkemiz sınırları içerisinde bulunan her il ve belli başlı ilçelerde İŞKUR müdürlükleri kurulmuştur. Bu müdürlükler aracılığı ile insanlar iş başvurularında bulunabiliyor ve belirtmiş oldukları özelliklere göre İŞKUR tarafından herhangi bir boş pozisyon bulunduğu takdirde başvuruyu yapan kişiye ulaşılarak çalıştırılmaktadır.

İŞKUR, işten herhangi bir sebeple çıkarılan kişilerin haklarını koruyarak işsizlik maaşı verilmesi hususunda tüm işlemleri üstlenmiştir. İşsizlik maaşı için tüm başvurular ve verilen maaşın tahsilatı İŞKUR tarafından sağlanmaktadır.

Ülkemizdeki büyük işsizlik sayısının daha da azalması yönünde sürekli çalışmalar yapan İŞKUR; kaliteli işçi yetiştirme ve istihdam sağlama gibi faaliyetleri ile bilinmektedir.

İŞKUR’un genel müdürü Cafer Uzunkaya’dır ve İŞKUR’un toplamda 7562’yi aşkın çalışanı bulunmaktadır.

İŞKUR Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
444 75 87

İŞKUR Genel Müdürlük Adresi
Emniyet Mahallesi Mevlana Bulvarı (Konya Yolu) No:42 Yenimahalle / ANKARA

Size En Yakın İŞKUR Müdürlüğü

İŞKUR un 444 lü bir iletişim telefon numarası bulunmaktadır. Bu numara aracılığıyla size en yakında bulunan İŞKUR müdürlüğünün çağrı merkezine otomatik olarak bağlanabilir; işsizlik maaşı ile ilgili bilgi alabilir, iş başvuruları hakkında detayları öğrenebilir ve tüm soru ve sorunlarınızı İŞKUR çağrı merkezi temsilcisine bildirebilirsiniz. Ayrıca tüm soru, öneri, görüş ve şikayetlerinizi de bu hat üzerinden İŞKUR’a bildirebilirsiniz.

Değerlendirme
Tarih: 
Açıklama: 
İŞKUR çağrı merkezi direkt bağlanma telefon numarasına ve müşteri hizmetlerinin irtibat bilgilerine ulaşabilirsiniz.
Puan:
51star1star1star1star1star

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir