HGS Müşteri Temsilcisi Telefon Numarası

17.09.2012 tarihinden bu yana ücretli olarak nitelendirilen otoyol ve köprülerde aktif olarak faaliyet gösteren ödeme sistemine HGS yani Hızlı Geçiş Sistemi denilmektedir. HGS’nin kullanımı kısaca özetleyecek olursak şöyledir; araç sahibi veya sürücü PTT’ye ve bazı anlaşmalı bankalar aracılığı ile başvuru yaparak HGS üyeliği açtırır ve aracına özel tanımlanmış bir etiketi teslim alarak aracının ön camına ve arka camına yapıştırır. Otoyol ve köprülerde HGS noktalarında geçerken araca özel tanımlanan barkod sistem tarafından otomatik olarak okunur ve ücret tahsili gişede beklemeden anında gerçekleşmektedir.

Bilindiği üzere Türkiye’de belirli otoyol ve köprü geçişlerinden belirli ücret alınmaktadır. İlk başta nakit ödeme sistemi ile başlanan uygulamada pratiklik sağlanamadığı için OGS sisteminde geçilmiştir. OGS sistemi yüksek fiyatları ve kullanışsız olması nedeni ile ilgi görmedi ve KGS sistemi getirildi. KGS sisteminde ise bekleme süreleri uzun olduğundan otoyol ve köprülerde uzun kuyruklar oluşmaktaydı. En sonunda HGS sistemi geliştirilerek uygulamaya alındı.

Bu kadar fazla kullanıcısı olan ve çok fazla kişiye hitap eden sistemlerde olduğu gibi HGS kullanımı esnasında da vatandaşların karşılarına bir takım problemler çıkabilmektedir. Bu problemlerden en çok yaşananı ise hatalı bir şekilde HGS cezası yazılması, HGS bakiyesinin eksik veya yanlış gözükmesi gibi problemlerdir.

Bu tür problemlere daha net ve daha hızlı bir çözüm bulunabilmesi için Karayolları Genel Müdürlüğü ve PTT işbirliği ile bir HGS çağrı merkezi telefon numarası oluşturulmuştur. Tüm problemler bu numara aracılığıyla giderilebilmektedir.

HGS Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
0850 460 60 60

HGS nin 444 lü ve 0850 li bir HGS müşteri hizmetleri telefon numarası bulunmaktadır. Bu numarayı arayarak HGS müşteri temsilcisine direk bağlanma işlemini gerçekleştirebilir; HGS üyeliğiniz ile ilgili yaşadığınız teknik tüm soru ve sorunları bildirebilir, daha iyi yardım alabilirsiniz. Ayrıca bu hat üzerinden yine HGS’ye tüm istek, soru, öneri, görüş ve şikayetlerinizi kolayca bildirebilirsiniz.

Değerlendirme
Tarih: 
Açıklama: 
HGS çağrı merkezi direkt bağlanma telefon numarasına ve müşteri hizmetlerinin irtibat bilgilerine ulaşabilirsiniz.
Puan:
51star1star1star1star1star

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.