Google Play Müşteri Temsilcisi Telefon Numarası

Google Play, 23 Ekim 2008 tarihinde kullanıma sunulmuş bir uygulama mağazasıdır. Google’nin Android işletim sistemli telefonlar için resmi uygulamaların yayınlanıp indirilebileceği bir platform olarak kurulan Google Play, içerisinde milyonlarca uygulama, kitap, müzik ve film barındırmaktadır. Ücretli ve ücretsiz olmak üzere her iki ana kategoride de bol uygulama seçenekleri ile ön plana çıkmaktadır.

İlk ismi Android Market olan daha sonra Google Play Market olan ve şuanda Google Play olarak anılan uygulama mağazası dünyada bulunan en büyük uygulama mağazası olarak bilinmektedir. Gündelik yaşamımızı kolaylaştırıcı uygulamaları, boş vakitlerinizde can sıkıntınızı giderecek oyunlar ve eğlenceli uygulamalar Google Play’de bulunmaktadır.

Google Play üzerinde yayımlanan tüm uygulama kategorileri şu şekildedir; Daydream, Alışveriş, Araçlar, Arkadaşlık, Çocuk Yetiştirme, Eğitim, Eğlence, Etkinlikler, Ev, Finans, Fotoğrafçılık, Güzellik, Haberler ve Dergiler, Haberleşme, Haritalar ve Navigasyon, Hava Durumu, İş, Karikatür, Kişiselleştirme, Kitaplar ve Referans, Kitaplıklar ve Kısa Sunum, Müzik ve Ses, Otomobil ve Araçlar, Sağlık ve Fitness, Sanat ve Tasarım, Seyahat ve Yerel, Sosyal, Spor, Tıp, Verimlilik, Video Oynatıcılar ve Düzenleyiciler, Wear OS by Google, Yaşam Tarzı, Yeme İçme, Oyunlar, Aksiyon, Arcade, Bulmaca, Eğitici, Eğlencelik Bilgi Oyunları, Kağıt, Kelime, Klasik, Kumarhane Oyunları, Macera Oyunları, Masa Oyunları, Müzik, Rol Oyunu, Simülasyon, Spor, Strateji Oyunları, Yarış, Aile, 5 Yaş ve Altı, 6-8 Yaş Arası, 9 Yaş ve Üzeri, Aksiyon ve Macera, Eğitim, Keşif ve Tasarlama, Müzik ve Video, Rol Yapma Oyunu, Zeka Oyunları.

Her hizmet kullanımında olduğu gibi Google Play kullanımında da bazı sorun ve problemler karşımıza çıkabilmektedir. Bu sorunlardan en önemlisi de yanlışlıkla Google Play’den oyun içi satın alımlar gerçekleştirmektir. Ancak Google Play’in 444 lü veya 0850 li bir çağrı merkezi iletişim telefon numarası maalesef bulunmamaktadır. Ancak aşağıda sizlere belirteceğimiz yöntemler ile para iadenizi geri alabilirsiniz.

Google Play Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
Henüz yayımlanmamıştır.

Google Play İade Hattı Telefon Numarası
Henüz yayımlanmamıştır.

Google Play’den iade nasıl alınır?

Öncelikle bilgisayar üzerinden ‘play.google.com’ adresine girip yanlışlıkla satın alım yaptığınız hesap bilgileri ile giriş yapınız. Ardından sol menüde bulunan ‘Hesap’ bölümüne tıklayınız. Karşınıza bir sayfa açılacaktır, sayfanın en alt kısmında ‘Sipariş Geçmişi’ kısmında bugüne dek satın almış olduğunuz tüm uygulamalar görüntülenecektir. Yanlışlıkla satın aldığınız uygulamanın bulunduğu satırın sağında bulunan 3 nokta işaretine tıklayın. ‘Sorun Bildir’ butonuna tıklayın ve ‘Bir seçenek belirtin’ menüsü altında bulunan ‘Bu ürünü yanlışlıkla satın aldım.’ seçeneğini işaretleyin ve aşağıda açılan metin kutusunda açık bir şekilde yaptığınız hatayı olduğu gibi anlatın. İadeniz 5 iş günü içerisinde gerçekleşecektir.

Değerlendirme
Tarih: 
Açıklama: 
Google Play çağrı merkezi direkt bağlanma telefon numarasına ve müşteri hizmetlerinin irtibat bilgilerine ulaşabilirsiniz.
Puan:
51star1star1star1star1star

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir