Garanti Bankası Müşteri Temsilcisi Telefon Numarası

garanti-bankasi-musteri-temsilcisi-telefon-numarasi

Türkiye Garanti Bankası 1946 yılında 2.5 Milyon TL sermaye ile Ankara’da dönemin Maliye Bakanı Nurullah Esad Sümer tarafından açılmıştır. Kurucuları arasında Halil Naci Mıhçıoğlu, Adnan Taylan, Mahmut Nedim, Nadir Naili Keçili, Muammer Eriş, Şefik Men, Cevat Mahruki, Muvaffak İşmen, Abdurrahman Çiftçi, Tarık H. Koyutürk, Kemal Sümer, Ahmet Çanakçılı ve Mahmut Paksoy gibi dönemin önemli tüccar ve milletvekilleri tarafından kurulmuştur. Kısa sürede büyük bir büyüme kaydeden bankanın genel merkezi 1950 yılında İstanbul’a taşınmıştır. 1976 yılında Garanti Bankası’na ait hisselerin yaklaşık %62’lik payı o dönem Koç Holding’e satılmıştır. Yine aynı şekilde Sabancı Grup ve Bekir Sapmaz gibi önemli isimlerin bankada toplam %20 oranında hissesi bulunuyordu.

1983 yılına kadar yaklaşık 6 yıllık bir süreçte mali ve idari sorunlar yaşayan banka da yaşanan sorunların asıl nedeni ise Sabancı Ailesinin, Koç Gruba bankayı sattırma çabaları olarak yorumlandı. Aynı yılın Ekim ayında ise Doğuş Grubu Sabancı ve Koç Holding’in elinde tuttuğu toplam %97’lik hisse oranını satın alarak bankanın neredeyse tüm hisselerini eline almıştır. Doğuş Grubu’n sahibi Ayhen Şahenk Garanti Bankası’na toplam 1.5 milyar TL ödediği belirtilir.

Günümüzde Türkiye genelinde yaklaşık 13 milyon müşteriye sahip olan Garanti Bankası ülkemizin en büyük ikinci özel bankasıdır. Garanti Bankası’nın ülke genelinde 984, Kıbrıs’ta 6, Malta ve Lüksemburg’ta birer adet olmak üzere toplam 992 şubesi bulunmaktadır.

Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
0850 222 0 333

Garanti Bankası 444’lü Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
444 0 333

Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri haftanın her günü 24 saat boyunca müşterilerine hizmet sunmaktadır.

Garanti Bankası İletişim Formu (Tıklayın)

Değerlendirme
Tarih: 
Açıklama: 
Garanti Bankası çağrı merkezi direkt bağlanma telefon numarasına ve müşteri hizmetlerinin irtibat bilgilerine ulaşabilirsiniz.
Puan:
51star1star1star1star1star

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir