Coca Cola Müşteri Temsilcisi Telefon Numarası

coca-cola-musteri-temsilcisi-telefon-numarasi

1886 yılında Coca-Cola’nın ilk formülü oluşturan John S.Pemberton, Amerikan İç Savaşında hizmet eden ve morfin bağımlısı olan bir albaydır. Savaş yıllarının ardından bağımlılığı sebebi ile afyon bulmaya çalışan Pemberton’ın aklına kokainli bir şarap yapma fikri geldi. Colombus’ta eczacı ve kimyager olarak çalışan Pemberton geliştirdiği karışımlar ve özel formülü ile Pemberton French Wine Coca adındaki içeceği 1885 yılında icat etti. Kola özütü, koka yaprağı ve şaraptan oluşan karışımını bir yıl sonra piyasa süren Pemberton’ın başı kullandığı alkol ve kokain yaprağı sebebi ile derde girdi. Bu sebeple işini bırakmak zorunda kalan Coca-Cola’nın mucidi 1886 yılında Atlanta’da bir çaydanlıkta serinletici alkolsüz bir şurup yaptı. Yaptığı içeceği dostlarına ikram eden Pemberton, içeceğinin beğenilmesi üzerine bahçesinde bardağı 5 cent’ten bunu satışa sundu. Pemberton’un ortağı olan Frank Robinson tarafından içeceğe Coca Cola adı verildi ve geçmişten günümüze kadar değişmeyen logosu Robinson tarafından oluşturuldu.

Pemberton ve Robinson tarafından icat edilen bu içecek yıllar içerisinde nesilden nesile aktarılarak günümüze kadar ulaşmıştır. Gizli tarifinin hala tüm dünya tarafından bilinmediği bu içecek yıllar içerisinde tüm dünyada satış rekorları kıran bir ürün haline gelmiştir. Günümüzde neredeyse her ülkenin her ücra noktasındaki marketinde bile bulunan bu ürün Amerika’nın en büyük firmaları arasında yer almaktadır. Ülkemizde de en çok satılan soğuk içeceklerden bir tanesi olan Coca-Cola müşterilerine müşteri hizmetleri üzerinden hizmet sunmaktadır.

Coca Cola Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası
444 30 40

Yukarıda yer alan müşteri hizmetleri numarasını arayarak ürünler hakkında öneri, istek ve şikayetlerde bulunabilirsiniz.

Coca Cola İletişim Formu (Tıklayın)

Değerlendirme
Tarih: 
Açıklama: 
Coca Cola çağrı merkezi direkt bağlanma telefon numarasına ve müşteri hizmetlerinin irtibat bilgilerine ulaşabilirsiniz.
Puan:
51star1star1star1star1star

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir